Visa

Visa to jedna z najpopularniejszych na świecie kart płatniczych. Organizacja została założona w 1958 roku w Stanach Zjednoczonych przez Bank of America. W samej Europie tysiące instytucji finansowych wydaje te karty swoim klientom. Obecnie kilkaset milionów Europejczyków posiada w swoich portfelach kartę płatniczą z logo VISA. Visa działa na wszystkich sześciu kontynentach, gdzie posiada swoje centra danych umożliwiające bardzo szybkie przetwarzanie płatności. Roczne obroty firmy rosną z roku na rok i obecnie przekraczają już 20 mld dolarów. Marka weszła do Polski już w 1991 roku i od wtedy utrzymuje się na samym szczycie, jeśli chodzi o internetowe formy płatności.

Visa

Visa funkcje karty

Visa oferuje swoim klientom różne formy płatności. Wraz z rozwojem technologii internetowych, uruchomiono dodatkowe funkcje, które znacząco usprawniły wszelkie transakcje internetowe. Dzisiaj posiadacz karty Visa może płacić praktycznie wszędzie. Nieważne czy to zakupy w sklepie spożywczym, kasyna internetowe, czy wpłata na ulubioną usługę internetową. Praktycznie wszędzie można spotkać terminale z logo Visa jako obsługiwaną formą płatności.

  • Płatności zbliżeniowe. Obecnie prawie każda karta płatnicza jest wyposażona w specjalny symbol oznaczający płatności zbliżeniowe. Użytkownicy pokochali tę formę płacenia za jej wygodę. Już nikt nie musi sczytywać karty specjalnym czytnikiem w terminalu, teraz wystarczy przyłożyć do niego kartę, a transakcja zostanie przetworzona w ciągu kilku sekund.
  • Płatności mobilne. Posiadając kartę kredytową/debetową można płacić zbliżeniowo praktycznie każdym nowoczesnym urządzeniem przenośnym z systemem Android lub iOS. Takie aplikacje jak Google Pay lub Apple Pay umożliwiają płacenie w identyczny sposób, co standardowe karty płatnicze z funkcją transakcji zbliżeniowych. Wystarczy zarejestrować swoją kartę w aplikacji i aktywować funkcję NFC na urządzeniu. Dodatkowym niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest płacenie zegarkiem. Posiadając odpowiednio wyposażony smartwatch można dodać do niego swoją kartę i płacić, po prostu zbliżając rękę z urządzeniem do terminala. Płatności zbliżeniowe nigdy nie były tak proste i przyjemne.
  • Płatności w Internecie. Visa współpracuje z niezliczonymi firmami, które przyjmują płatności od swoich klientów. Jeśli w formach transakcji widnieje ikona serwisu, śmiało można przejść do szybkiego i wygodnego płacenia. Wystarczy podać podstawowe dane znajdujące się na karcie płatniczej według podanych na ekranie urządzenia poleceń, przejść do banku i autoryzować transakcję. Ta forma płacenia w sieci stała się niezwykle popularna ze względu na swoją funkcjonalność i intuicyjność.

Zabezpieczenia

Visa współpracuje z dziesiątkami tysięcy instytucji finansowych z całego świata, dlatego zastosowane zabezpieczenia stoją na najwyższym światowym poziomie. Firma dostosowuje się do wszystkich nowości technologicznych i wprowadza innowacyjne metody bezpieczeństwa transakcji elektronicznych swoich użytkowników.

Płatności kartą w Internecie posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Użytkownik musi potwierdzić każdą płatność tego typu poprzez jednorazowe hasło wysyłane w momencie realizacji transakcji na jego numer telefonu. Dzięki tego typu zabezpieczeniu nikt nie jest w stanie wykonać operacji płatniczych, nawet wtedy, kiedy posiada dane logowania do konta bankowego. Dodatkowo wszelkie płatności są zabezpieczone protokołami szyfrującymi i innymi funkcjami, które niemal całkowicie eliminują ryzyko przechwycenia danych użytkownika.

Współpraca z wewnętrznymi zabezpieczeniami bankowymi, które muszą stać na najwyższym poziomie stanowi barierę nie do przejścia dla ataków hakerskich i złośliwego oprogramowania, które ma na celu wykradnięcie danych osobowych i tych dotyczących samych transakcji. Każda płatność internetowa jest zabezpieczona z każdej strony, a dodatkowe zabezpieczenia autoryzujące sprawiają, że użytkownicy karty Visa coraz śmielej z niej korzystają.