Revolut

Revolut to stosunkowo młody serwis świadczący usługi bankowe. Został założony w 2015 roku przez Rosjan – Nikolaja Storonoskiego i Włada Jacenko. Firma oferuje karty płatnicze Visa i MasterCard, wymianę walut, a także operowanie kryptowalutami. Firma uruchomiła także aplikację mobilną, dzięki której można założyć konto bankowe. Każdy użytkownik aplikacji Revolut dostaje możliwość uiszczania płatności w sposób krajowy i międzynarodowy całkowicie bezpłatnie. Bardzo szybko okazało się, że serwis okazał się sporym sukcesem. W przeciągu roku (od 2018 do 2019) liczba użytkowników podskoczyła z 1,7 mln na 4 mln. Revolut jako pierwszy kraj na świecie uruchomił w Polsce karty płatnicze i numery kont. Revolut stał się czymś w rodzaju banku internetowego, w którym wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat.

Revolut

Opłaty w serwisie

Założenie konta w Revolut jest całkowicie bezpłatne. Warto jednak zapoznać się z różnicami między darmowym statusem konta – Standard – a płatnymi – Premium i Metal. Wszystkie z tych rodzajów kont zapewniają darmowy rachunek w Wielkiej Brytanii i konto z Euro IBAN. Każdy użytkownik może wykonywać płatności w 150 walutach przeliczanych automatycznie po międzynarodowym kursie.

  • Konto Standard. Bezpłatne przewalutowanie na koncie standardowym obowiązuje w 29 walutach do sumy transakcji 20000 zł na miesiąc. Darmowe międzynarodowe wypłaty z bankomatów do 800 zł miesięcznie.
  • Konto Premium (29,99 zł na miesiąc). Bezpłatne przewalutowanie obowiązuje w 29 walutach bez limitu transakcji. Darmowe międzynarodowe wypłaty z bankomatów do 1600 zł miesięcznie. Dodatkowo można liczyć na ubezpieczenie zdrowotne podczas pobytu za granicą, priorytetową obsługę klienta, dostęp do 5 kryptowalut i wiele innych ciekawych funkcji.
  • Konto Metal (49,99 zł na miesiąc). Bezpłatne przewalutowanie obowiązuje w 29 walutach bez limitu transakcji. Darmowe międzynarodowe wypłaty z bankomatów do 2400 zł miesięcznie. Dodatkowo można liczyć na ubezpieczenie zdrowotne podczas pobytu za granicą, priorytetową obsługę klienta, dostęp do 5 kryptowalut i wiele innych ciekawych funkcji. Ponadto użytkownik konta Metal dostaje zwrot pieniędzy za 0,1% płatności w Europie i 1% poza Europą.

Funkcje serwisu

Revolut stał się niezwykle popularnym serwisem używanym w płatnościach internetowych i nie tylko.

  • Przelewy – bezpłatne transakcje międzynarodowe pozwalają na dużą swobodę w płaceniu za usługi internetowe firm z całego świata. Bez względu na walutę, można płacić z drobną opłatą za przewalutowanie (0,5% kwoty transakcji). Możliwość ustawienia płatności cyklicznych znacząco ułatwia kontrolę budżetu.
  • Kryptowaluty – Revolut zapewnia natychmiastowy dostęp do pięciu najpopularniejszych kryptowalut za pomocą kilku kliknięć. Każdy użytkownik może swobodnie wymieniać popularne kryptowaluty na 29 zwykłych walut i na odwrót po kursie rynkowym.
  • Sejfy Vault – specjalna funkcja, która umożliwia odkładanie pieniędzy. Można to robić na wiele sposobów: ustawienie stałych wpłat, manualne depozyty, a nawet automatyczne przesyłanie zaokrąglonych kwot z każdej transakcji.
  • Apple Pay – karty Revolut można używać w niemal każdy miejscu na Ziemi. Bez względu na rodzaj płatności: zakupy w sklepie spożywczym, czy opłata za obiad w restauracji. Apple Pay zapewnia płatności mobilne z użyciem urządzenia mobilnego.

Revolut zabezpieczenia

Revolut stosuje się do wszelkich zasad dotyczących płatności internetowych i nie tylko. Nowoczesne protokoły szyfrowania zapewniają użytkownikom bezpieczeństwo ich danych. Ataki hakerów, złośliwych programów mających na celu wykradnięcie danych osobistych, a także tych dotyczących samej transakcji, są całkowicie zablokowane. Serwis zastosował wielostopniowe formy zabezpieczeń, które sprawdzają się w znakomity sposób.