Perfect Money

Perfect Money to internetowy serwis służący do obsługiwania płatności bezgotówkowych w Internecie. Usługa została uruchomiona w 2007 roku i należy do firmy Startup Research & Investments LTD. Swoją nazwą serwis stara się przekazać potencjalnemu użytkownikowi, że jest idealnym miejscem dla pieniędzy w formie elektronicznej. Perfect Money umożliwia swoim klientom opłacanie różnych zakupów i organizowanie przelewów dla różnych usług kasyna internetowych. Za jego pomocą można także wysyłać i odbierać przelewy pieniężne. Platforma z powodzeniem działa w ponad 20 krajach z całego świata. Każdy użytkownik serwisu może liczyć na bezpieczeństwo, a także szybkość przetwarzania transakcji. Specjaliści z obsługi klienta przyjmują wszelkie zgłoszenia każdego dnia w roku przez całą dobę.

Perfect Money

Zabezpieczenia

Firma jako priorytet postawiła sobie bezpieczeństwo swoich użytkowników i ich danych. Jeśli chodzi o transakcje pieniężne w Internecie, zabezpieczenia grają kluczową rolę i Perfect Money doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Postawiono na wielopoziomowe zabezpieczenia, które są automatycznie obsługiwane przez system. Użytkownik nie musi się niczym przejmować. Przy zastosowaniu zalecanych przez Perfect Money środków ostrożności, nic złego nie ma prawa się stać. Zastosowanie najnowszych technologii pozwoliło na zminimalizowanie ryzyka utraty danych poprzez ataki hakerskie, włamania na konto, czy złośliwe oprogramowanie, którego zadaniem jest wykradzenie jak największej ilości danych osobowych. Użytkownik może sam dostosować niektóre zabezpieczenia zastosowane przy jego koncie w taki sposób, by mógł bez problemu korzystać z usług serwisu.

Opłaty dotyczące prowadzenia konta i płatności

Założenie konta jest szybkie i bezpłatne. Co ważne nie istnieją tutaj żadne dodatkowe opłaty dotyczące prowadzenia konta w serwisie. Należy natomiast spodziewać się pewnych prowizji do płatności zewnętrznych i wewnętrznych. Saldo konta w serwisie jest oprocentowane w wysokości 4% w skali roku (maksymalnie 500 dolarów na miesiąc). Przelew do serwisu Perfect Money jest pozbawiony jakichkolwiek opłat, a przewalutowanie euro z dolarem odbywa się według ogólnego kursu rynkowego. Przelewy wewnątrz serwisu są obłożone prowizją różniącą się od stanu konta użytkownika: niezweryfikowane konto 1,99%, zweryfikowane konto 0,5%, konto premium 0,5% od wartości transakcji. Wypłaty z Perfect Money na osobiste konto bankowe podlegają opłacie w wysokości 2,85% od kwoty transakcji plus ewentualne dodatkowe koszty podyktowane przez bank. Wypłacanie pieniędzy w formie Bitcoin w trybie natychmiastowym podlega opłacie 0,5% od wysokości wpłaty.

Jeśli ktoś chce skorzystać z usługi powiadomień SMS, musi liczyć się z opłatą w wysokości 0,10 $ za każdą wiadomość.

Perfect Money trzy typy konta

Każdy użytkownik dostanie status konta, który będzie definiował wysokość niektórych opłat związanych z transakcjami w Perfect Money. W tym procesie główną rolę odgrywa obrót pieniędzy w serwisie.

  • Normal – status, który otrzymuje każdy nowy użytkownik. Nie narzuca żadnych ograniczeń pod względem użytkowania serwisu.
  • Premium – status, który jest nadawany każdemu użytkownikowi korzystającemu z Perfect Money co najmniej przez rok lub takiemu, który osiągnął wymagany próg obrotu środkami.
  • Partner – status, który jest nadawany wyłącznie na mocy decyzji administracji Perfect Money. Najczęstszym powodem jego nadania jest zoptymalizowanie relacji płatności w stosunku do innych podmiotów działających w Internecie.

Niezwykle ważne jest, aby jak najszybciej zweryfikować status konta. Zweryfikowane konto podlega niższym opłatom związanym z użytkowaniem serwisu. Dodatkowo dzięki temu można w łatwy sposób przywrócić hasło w przypadku jego utraty i dodatkowo zabezpieczyć konto.