Mastercard

Karty płatnicze MasterCard zrzeszają ponad 25000 instytucji finansowych, które korzystają z ich usług. Organizacja została założona przez kilka amerykańskich banków jako konkurencja dla karty należącej do Bank of America, która obecnie jest znana jako Visa.

MasterCard jest zaraz obok Visa najpopularniejszą kartą kredytową na świecie. Praktycznie wszystkie serwisy płatnicze udostępniają możliwość skorzystania z tych kart. Bez względu na to, czy ktoś robi zakupy w sklepie spożywczym, czy opłaca zakupy w sieci lub rachunek za usługę internetową, MasterCard zawsze jest dostępna jako forma zapłaty.

MasterCard

Mastercard zabezpieczenia

Tak duża organizacja, która działa na skalę światową, stosuje tylko najbezpieczniejsze metody ochrony swoich użytkowników, ich pieniędzy i danych. Zgodnie z postępem technologicznym, MasterCard dostosowuje się i ewoluuje, by zawsze zapewniać adekwatne usługi. Korzystając z usług tej firmy, można płacić przez wszystkie zdobycze techniczne: smartfony, tablety, smartwatche. Organizacja stara się wprowadzić w życie plan World Beyond Cash, gdzie każda z miliardów transakcji finansowych na każdym urządzeniu będzie maksymalnie chroniona. Przez 40 lat MasterCard nieustannie stara się maksymalizować swoje zabezpieczenia przy użytkowaniu kart płatniczych. Firma stała się pionierem, który stosuje wyłącznie sprawdzone i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Setki milionów użytkowników, korzysta z kart MasterCard w ponad 30 milionach punktów na całym świecie. Praktycznie wszystkie transakcje są autoryzowane za pierwszym razem. Wszystkie płatności – zarówno zbliżeniowe, jak i dotykowe zapewniają takie same standardy zabezpieczeń. Chip wbudowany w każdą kartę posiada takie samo szyfrowanie dla wszystkich typów transakcji.

Funkcjonalność kart

Posiadając jedną z kart MasterCard, można korzystać z wielu nowoczesnych funkcji, które znacząco ułatwiają wszelkie płatności zarówno internetowe, jak i te w życiu codziennym.

  • Płatności zbliżeniowe z zastosowaniem urządzeń mobilnych. Wszystkie płatności z zastosowaniem urządzeń mobilnych działających na systemie Android są możliwe w taki sam sposób jak z użyciem karty. Jedynymi ograniczeniami mogą być banki (nie wszystkie ofertują ten rodzaj płatności) i urządzenie mobilne (nie każde posiada NFC, bez którego transakcja nie może zostać wykonana).
  • Płatności zbliżeniowe z użyciem karty. Ten rodzaj płatności w ostatnich latach stawał się coraz bardziej popularny i obecnie jest częściej używany niż standardowe przejechanie chipem po czytniku. Najnowsze terminale bez problemu autoryzują każde zbliżenie karty.

Płatność internetowa kartą płatniczą

Płatność kartą płatniczą MasterCard stała się coraz popularniejsza w Internecie ze względu na swoją prostotę. Wiele osób niezaznajomionych z tym tematem podchodzi sceptycznie do tego typu transakcji. Nowi użytkownicy nie powinni się jednak martwić, ponieważ jest to bardzo prosty i wygodny sposób na zapłacenie za większość rzeczy w Internecie. Warto przekonać się o tym na własnej skórze i zaprzyjaźnić z płatnościami kartą w Internecie. Może to znacznie ułatwić korzystanie z wszelkich płatnych usług internetowych. Jeśli ktoś chce zapłacić kartą MasterCard w kasynie internetowym, wystarczy, że poda wszelkie dane z karty, o jakie zostanie poproszony. Zazwyczaj jest to imię i nazwisko. Czasem wymagany jest także adres właściciela karty.

Najważniejszymi informacjami, które muszą zostać podane, są: numer karty, data ważności karty oraz kod zabezpieczający CVC2 lub CVV2 (trzyznakowy kod znajdujący się na odwrocie karty). Wiele sklepów wymaga podania tych danych tylko raz, a przy kolejnych zakupach znajdują się już w systemie. Po wprowadzeniu wszelkich wymaganych danych wystarczy potwierdzić płatność, a pieniądze wkrótce pojawią się w miejscu docelowym.