Bitcoin

W ostatnich latach możemy zaobserwować prawdziwą rewolucję internetową, która wpłynęła na bardzo dużą część światowych rynków w różnych branżach.

Bitcoin

Rewolucyjna kryptowaluta Bitcoin

Bitcoin powstał w 2009 roku, jednak prawdziwy „boom” na tę kryptowalutę nastąpił dopiero w 2016 roku, kiedy to jej kurs podskoczył o 500% w ciągu roku. Ludzie zaczęli tworzyć specjalne „koparki” złożone z kluczowych komponentów komputerowych umożliwiających jak największą liczbę obliczeń w jednostce czasu. Nic dziwnego, skoro jeden Bitcoin kosztuje obecnie ponad 40000 złotych. Chińskie hale z koparkami spowodowały bardzo duży wzrost cen kart graficznych, co odczuli gracze komputerowi na całym świecie. Warto zaznaczyć, że BitCoin jest coraz trudniejszy do wydobycia. Twórcy ustalili, że maksymalnie można wygenerować ich 21 milionów. Im bliżej tego licznika, tym trudniej je zdobyć. Wszystko to wpływa na stale rosnącą cenę tej wirtualnej waluty.

Bezpieczna waluta

Każda standardowa waluta jest kontrolowana przez bank centralny lub inną instytucję finansową. Transakcje za pomocą kryptowalut są realizowane wyłącznie przez strony zainteresowane. Żadna osoba trzecia ani bank nie biorą w tym udziału. Użytkownicy Internetu pokochali Bitcoin i inne popularne kryptowaluty głównie z tego względu. W przeciwieństwie do standardowych płatności internetowych, po których zawsze pozostaje ślad, płatności kryptowalutą nikt nie może kontrolować.

Od kiedy pojawiły się kryptowaluty z Bitcoin na czele, słychać głosy mówiące o negatywnych aspektach tego zjawiska. Wiele organizacji uważa, że Bitcoin przyczynia się do prania brudnych pieniędzy, skoro nie można wyśledzić, kto odpowiada za daną transakcję. Unia Europejska dąży do zmian w tej kwestii poprzez wprowadzenie wymogu użytkowania specjalnego konta bankowego z odpowiednimi informacjami, które pozwolą na zidentyfikowanie konkretnej osoby.

Zakupy za pomocą Bitcoin

Bardzo szybko Bitcoin na stałe zagościł wśród największych walut świata, a jego wartość rynkowa przekroczyła 100 mld USD. Wiele firm postanowiło umożliwić swoim użytkownikom transakcje za pomocą kryptowalut (z Bitcoin na czele). Na zachodzie w wielu miejscach gastronomicznych, czy sklepach można płacić, używając kryptowaluty poprzez specjalny kod QR w smartfonie. Najpopularniejszy serwis służący do płatności w Internecie – PayPal – również wprowadził możliwość dokonywania transakcji za pomocą tej popularnej kryptowaluty. Obecnie płatności za pomocą kryptowalut stają się coraz bardziej powszechne. Niebawem będą standardem we wszystkich sklepach internetowych i innych miejscach, gdzie można płacić elektronicznie.

Kryptowaluty w kasynach internetowych

Użytkownicy kasyn internetowych pokochali płatności za pomocą kryptowalut. Brak jakiejkolwiek kontroli przepływu pieniędzy i zbędnych prowizji dla serwisów pośredniczących, sprawiły, że popularność Bitcoin wśród graczy kasynowych rosła lawinowo. Kasyna internetowe zaczęły wprowadzać nowe płatności z kryptowalutami, gdzie przewalutowano je na obowiązującą w kasynie standardową walutę. Ta opcja budzi nieco kontrowersji w związku z kursami, które są z góry narzucane przez serwis. Dodatkowo w związku z bardzo szybkimi zmianami wartości kursów kryptowalut, wielu graczy uważa, że coś takiego się nie opłaca.

Bardzo ciekawą opcją są kasyna internetowe, w których cała rozgrywka odbywa się z użyciem kryptowalut. W takim przypadku przy płatności na koncie gracza widnieje dokładnie taka sama kwota, jaką postanowił na nie przesłać. We wszystkich grach można dokonywać zakładów bezpośrednio za pomocą Bitcoin, nie przejmując się kursami, ponieważ wysokość wygranej automatycznie skaluje się do wartości rynkowej kryptowaluty. Brak standardowych walut przy grach sprawia, że gracz niczego nie traci.