Valley of the Gods

Tym razem studio Yggdrasil sięgnęło po jeden z ulubionych motywów slotów wśród graczy – starożytny Egipt. Mitologia egipska jest jedną z najpopularniejszych na świecie i przez wielu uważana jest za matkę wszystkich religii. Tym razem jednak zdecydowano się na stworzenie czegoś nowatorskiego. Pomimo wykorzystania popularnych realiów, Valley of the Gods to oryginalny automat, który posiada masę ciekawych rozwiązań.

Już od pierwszego uruchomienia widać, że gra została zaprojektowana z myślą o najmniejszych szczegółach. Valley of the Gods wita gracza przepięknym (chociaż krótkim) intro, którego nie powstydziłyby się największe studia produkujące gry na konsole i komputery PC. Następnie gracz przechodzi do głównego ekranu gry, gdzie od razu można stwierdzić, że ta produkcja jest niestandardowa.

Całości dopełnia klimatyczna staroegipska muzyka, która nastraja użytkownika do odkrywania dalszej zawartości Valley of the Gods. Bywa, że użytkownicy boją się niestandardowych produkcji, ponieważ zdobywanie wygranych może być w nich o wiele trudniejsze. Jak podaje Yggdrasil, nie ma się, o co martwić przy tej produkcji, ponieważ współczynnik RTP wynosi tutaj 96,2%.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
valley of the gods

Interfejs i mechanika

Valley of the Gods to automat o niestandardowym formacie. Posiada 5 bębnów o różnej liczbie symboli:

  • pierwszy – 1 symbol,
  • drugi – 3 symbole,
  • trzeci – 5 symboli,
  • czwarty – 3 symbole,
  • piąty – 1 symbol.

Nominalnie linii wygrywających przy takim ułożeniu jest 45, jednak z biegiem rozgrywki może się to zmienić. Trafiając wygrywające kombinacje, losowo usuwane są skarabeusze zakrywające miejsca w niepełnych bębnach. Jeśli uda się odkryć wszystkie skarabeusze, aktywnych linii wygrywających w Valley of the Gods może być 3125. 

Standardowo w grach od Yggdrasil interfejs pozwala na minimalne zmiany w zabawie. Wartość zakładu można ustawić na jeden sposób – wybierając wartość pojedynczej monety. Zaawansowani gracze, którzy zapoznali się z większością funkcji gry, mogą spróbować dwóch dodatkowych przycisków ułatwiających zabawę. MAX BET pozwoli na uruchomienie pojedynczego obrotu z maksymalnymi ustawieniami zakładu. Autoplay umożliwi zaprogramowanie Valley of the Gods na wybraną przez gracza liczbę obrotów, z wybraniem czterech kryteriów, kiedy funkcja ma się zatrzymać.

Valley of the Gods Grafika

Automat prezentują światową klasę pod względem graficznym. W tle widać pustynię z animacją poruszanego na wietrze piasku. Ekran gry został umieszczony na fasadzie starożytnej egipskiej świątyni, która może zmieniać swój wygląd zgodnie z etapem, na którym znajduje się zabawa. Symbole są oryginalne i są obrazkami pochodzącymi wyłącznie z mitologii egipskiej. Animacje towarzyszące rundom bonusowym w Valley of the Gods są spektakularne i z pewnością będą się podobać każdemu fanowi automatów.

Valley of the Gods Symbole

Valley of the Gods posiada 10 symboli, które nie posiadają żadnych dodatkowych właściwości. Można je jedynie podzielić na dwie kategorie klasyfikujące je pod względem wartości. 

  • Niskie wygrane – symbole pochodzące ze starożytnego Egiptu – symbol z niebieskim kamieniem, krzyż Anch z różowym kamieniem, kot z zielonym kamieniem, wąż z żółtym kamieniem, oko Horusa z lazurowym kamieniem i ibis z czerwonym kamieniem.
  • Wyższe wygrane – ikony przedstawiające postaci z mitologii egipskiej – bogini o głowie kota – Bastet, bóg o głowie psa – Anubis, bóg o głowie sokoła – Horus oraz maska faraona.

Funkcje specjalne

Twórcy dodali jedną bardzo rozbudowaną funkcję specjalną w Valley of the Gods. Nawet najprostsze trafienie wygrywającej kombinacji może doprowadzić do uruchomienia głównej atrakcji w grze.

Uzyskując jakąkolwiek kombinację, gra usuwa konkretną liczbę skarabeuszy (tyle ile symboli składa się na wygrywającą kombinację). Automatycznie uruchomiony zostaje respin i jeżeli uda się nadal trafiać kombinacje symboli, można liczyć na dalsze usuwanie skarabeuszy i ponowne respiny. W przypadku niewystąpienia dalszych wygrywających kombinacji skarabeusze wracają na swoje miejsce i cała procedura przebiega od nowa.

Po usunięciu wszystkich skarabeuszy z bębnów, linii wygrywających jest aż 3125 i zostaje uruchomiona główna atrakcja w Valley of the Gods. Uaktywniają się wówczas dwa poboczne posągi bogów egipskich i zapewniają wyższe mnożniki wygranych i życia, które się przydają za każdym razem, kiedy nie uda się trafić żadnej kombinacji wygrywającej.

Mnożnik i nowe życia zdobywa się, trafiając kolejne kombinacje, więc teoretycznie może się zdarzyć, że runda specjalna w Valley of the Gods może trwać bardzo długo.