Valiant Knight

Valiant Knight to niezwykle atrakcyjny slot spod szyldu SG Gaming. Już od pierwszych chwil wzbudza zainteresowanie. Z jednej strony prezentuje standardowy format, z drugiej posiada aż 4 identyczne ekrany. Wszystko to łączy się w przyjemną i emocjonującą całość.

Tematyką gry jest średniowiecze, czyli jedna z najpopularniejszych epok w historii świata. To właśnie wtedy miały miejsce ekscytujące bitwy i honorowe pojedynki na miecze. Fani slotów uwielbiają wszelkie nawiązania do historii i Valiant Knight powinien spełnić ich wszelkie oczekiwania. Gra jest klimatyczna i przede wszystkim ładna.

Zdecydowano się na zastosowanie kreskówkowej, prostej grafiki, którą można określić jako lekko archaiczną. Mimo wszystko udało się osiągnąć złoty środek, który umożliwia dobrą zabawę i bardzo dobre oddanie realiów gry.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
valiant knight

Mechanika i interfejs

Pod względem mechaniki Valiant Knight jest niezwykle interesującą produkcją, która sprawia, że każdy już od pierwszych chwil czuje się przy niej jak w domu. Posiada standardowy format – 5 bębnów i 3 rzędy z symbolami, a co za tym idzie 20 linii wygrywających. Nie ma nic bardziej standardowego? Otóż nie. Valiant Knight ma aż 4 okna z bębnami. Jedno wyżej opisane, które odgrywa główną rolę i 3 poboczne, które wyglądają identycznie. Wszystko to składa się 20 bębnów i 80 linii wygrywających.

Interfejs jest doskonale znany wszystkim fanom SG Gaming. Twórcy jak zawsze stawiają na minimalizm, nie pozwalając jednocześnie na zbyt duże ingerencje w ustawienia zakładów. Zdecydowano się umożliwić jedynie ustawienie wartości pojedynczego uruchomienia i nic ponadto. Na dolnym pasku w Valiant Knight można wyróżnić 4 podstawowe przyciski.

 • Informacje – wyświetla okno ze wszystkim istotnymi informacjami o grze. Na kilku kartach rozpisano: znaki i wygrane z nimi związane, funkcje dodatkowe i linie wygrywające.
 • Automatyczna rozgrywka – możliwość zaprogramowania slota na wybraną liczbę obrotów z możliwością ustalenia kilku kryteriów, kiedy funkcja się zatrzyma.
 • Ustawienie zakładu – możliwość ustawienia kwoty za pojedynczy obrót bębnami.
 • Uruchomienie automatu – odpowiada za uruchomienie pojedynczego obrotu bębnów.

Valiant Knight Grafika

Przy grze Valiant Knight można zaobserwować niezwykle ciekawe zjawisko graficznie: slot wydaje się słaby, lecz z drugiej strony jako całość prezentuje się bardzo ładnie. Można odnieść wrażenie, że twórcy specjalnie zastosowali taki zabieg, aby jeszcze lepiej oddać klimat średniowiecza. Dzięki lekko archaicznym grafikom wszystko prezentuje się jeszcze zacniej, a sama gra mocno zyskuje na wartości. Valiant Knight ma także podstawowe animacje związane z losowanie symboli, czy trafieniem odpowiedniej kombinacji. Niestety nie zdecydowano się na nic ponadto i tło wraz z symbolami są statyczne.scienfic games

Valiant Knight Symbole

Podczas rozgrywki w Valiant Knight gracz zapoznaje się z 12 różnymi symbolami, które standardowo można podzielić na 3 kategorie mówiące o ich wartości i funkcjach.

 • Symbole słabo płatne – są reprezentowane przez rzeczy, z których korzystano w średniowieczu (sztylet, kielich, kusza, tarcza, sygnet, korona, koń) i zapewniają najniższe wygrane.
 • Symbole lepiej płatne – są reprezentowane przez postaci i przedmiot niezwykłej wartości (kapłan, królowa, pozłacana tarcza, rycerz ze złotą tarczą) i zapewniają wysokie wygrane.
 • Specjalne – odpowiadają za uruchomienie wszystkich funkcji dodatkowych w Valiant Knight i są reprezentowane przez rycerza ze złotą tarczą (Wild) oraz króla (Scatter).

Funkcje specjalne

W Valiant Knight umieszczono kilka dodatkowych funkcji, które usprawniają rozgrywkę, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjną.

 • Wild – trafienie rycerza ze złotą tarczą prawie zawsze kończy się jakąś wygraną. Zamienia się on ze wszystkimi symbolami w grze, oprócz Scattera, i sprawia, że rozgrywka jest o wiele bardziej interesująca.
 • Scatter – trafienie 3 lub więcej symboli ze Scatterami, prowadzi do tego, że gracz zostaje automatycznie nagrodzony darmowymi spinami, a nawet mnożnikami wygranych. Im więcej bębnów z gry Valiant Knight posiada Scatter, tym większy jest jego mnożnik wygranych.
 • Za jeden bęben gracz otrzyma 10 darmowych spinów i 3x mnożnik wygranych.
 • Przy dwóch bębnach, gracz otrzyma 10 darmowych spinów i 6x mnożnik wygranych.
 • Trafienie trzech bębnów wynagradza gracza 10 darmowymi spinami i 9x mnożnikiem wygranych.
 • Skompletowanie czterech bębnów nagrodzi użytkownika 10 darmowymi spinami i 12x mnożnikiem wygranych.