Robotnik

Robotnik to przypadkowy ukłon w stronę graczy z Polski. Za przypadek można uznać, że twórcy, wymyślając nową grę osadzoną w realiach kosmicznych z robotem w roli głównej, zdecydowali się na wariację słowa „robot”, która całkiem niechcący zamieniła się w „robotnik”, słowo doskonale znane polskim użytkownikom, ale znaczące zgoła co innego. Pomimo takiej przewrotności, z pewnością można uznać, że Robotnik zwróci na siebie uwagę Polaków.

Yggdrasil tym razem zdecydowało się na wydane gry kosmicznej, gdzie zadaniem gracza będzie zdobycie jak najcenniejszych minerałów znajdujących się we wszechświecie. Do pomocy użytkownika jest mały przyjazny robot, któremu niestraszna otchłań kosmosu.

Automat Robotnik prezentuje standardową rozgrywkę z niewielkimi zmianami względem większości automatów na rynku. Dzięki rozwiązaniom stosowanym przez Yggdrasil w ciągu ostatnich lat, gracz od razu poczuje się jak w domu.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja

Robotnik Interfejs i mechanika

robotnik

Automat wygląda jak większość gier tego typu. Ma pięć bębnów i cztery rzędy z symbolami, co sprawia, że Robotnik posiada o 5 symboli więcej i 40 linii wygrywających. 

Gracz może manipulować wartością zakładu za pomocą dwóch głównych kryteriów. Wartości monety ustawianej na 0,01-5,00 i liczbie aktywnych linii wygrywających (od 1 do 40).  Jeśli ktoś jest na tyle pewny swoich umiejętności, może uruchomić funkcję autoplay, w której zaprogramuje maszynę na wybraną liczbę obrotów z możliwością wyboru kilku kryteriów, kiedy Robotnik ma się zatrzymać. Dla tych, którzy od czasu do czasu lubią postawić wszystko na jedną kartę dodano przycisk MAX BET, który automatycznie uruchamia automat z maksymalnymi wskaźnikami zakładu. Jeśli uda się trafić w ten sposób jakąś wygraną, można być pewnym, że gra wypłaci małą fortunę.

Grafika

Bezkres kosmosu nieustannie wzbudza fascynację i ciekawość wśród ludzi. Strzałem w dziesiątkę można nazwać, że Yggdrasil zdecydowało się na umieszczenie automatu w kosmosie. Symbole w maszynie do gier Robotnik unoszą się w strefie bez grawitacji, a w tle widnieją ciała niebieskie i różne spektakularne zjawiska kosmiczne. Grafika symboli jest dość prosta, lecz jest wykonana w specjalnej kolorowej stylistyce, która zapewnia, że jeszcze przez lata będzie się podobać graczom. Od czasu do czasu na ekranie pokazuje się także bardzo dobrze zrealizowana animacja z tytułowym robotem. Wszystko to sprawia, że Robotnik to ładnie wykonany slot, przy którym można się odprężyć i podziwiać piękno kosmosu, jednocześnie zdobywając liczne nagrody pieniężne.

Symbole

Gra posiada 7 symboli, które można podzielić na dwie kategorie:

  • zwykłe (kamienie zdobywane w kosmosie – zielony, żółty, niebieski, fioletowy, czerwony),
  • specjalne (dwa rodzaje Wild – fioletowy i różowy).

Stosunkowo mała liczba ikon zapewnia, że na ekranie łatwiej tworzą się zwycięskie kombinacje. Przyjemność płynąca z gry jest o wiele większa. Jeśli cały czas trafia się na jakąś kombinację, nawet jeżeli jest ona nieco mniejsza. Dzięki temu cały czas dzieje się coś ciekawego, a rozgrywka w automacie Robotnik jest nadzwyczaj przyjemna.

Funkcje specjalne

Twórcy zdecydowali się na ciekawy zabieg z dwoma symbolami Wild, które odgrywają różne role. Standardowy, fioletowy Wild zachowuje się tak samo, jak we wszystkich automatach – zamienia się ze wszystkimi symbolami w grze. Kiedy tylko na ekranie pojawi się ikona z napisem WILD, gracz może być pewien, że będzie się działo coś ciekawego. Drugim symbolem specjalnym jest różowy Wild z 3-krotnym mnożnikiem wygranych.

Kluczową funkcją specjalną w grze są lepkie symbole Wild. Kiedy na ekranie gry Robotnik pojawi się którykolwiek z nich i uda się złożyć wygrywającą kombinację, zostają one na swoim miejscu i uruchamia się respin. Sytuacja powtarza się do skutku, aż przy kolejnym obrocie nie zrobi się wygrywająca kombinacja. W ten sposób można trafić na bardzo wysokie wygrane.

Podsumowanie

Robotnik to bardzo ciekawy automat, który na początku nie sprawia dobrego wrażenia, jednak jak to najczęściej bywa z automatami, najlepsze karty odkrywa z biegiem czasu. Po kilkudziesięciu obrotach okazuje się, że pomimo swojej prostoty, to solidna produkcja. Która na pewno znajdzie swoje grono fanów, którym pozwoli na zdobycie interesujących nagród.