Nirvana

Tym razem Yggdrasil przenosi swoich fanów do mitycznego świata, gdzie rządzi Nirvana. Automat zaciekawia swojego odbiorcę już od pierwszych chwil. Cały ekran produkcji zajmują symbole i interfejs. Tło gra tutaj marginalną rolę. Zamiast tego gracz otrzymuje bardzo ładne i kolorowe symbole, wykonane z użyciem mocno nasyconych barw. Wszystko to wpływa na bardzo pozytywny odbiór całość. Gra jest pełna mitycznych stworzeń i po trochu wprowadza swojego odbiorcę w to fascynujące uniwersum.

Nirvana pochodzi z 2016 roku i dzięki bardzo ciekawemu stylowi graficznemu do dzisiaj prezentuje się niczym świeżo wydana produkcja. Yggdrasil dodało do gry wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym można uruchamiać intrygujące rundy bonusowe. Twórcy podają, że Nirvana posiada bardzo wysoki współczynnik RTP – 96,2%, który daje możliwość zdobycia atrakcyjnych wygranych.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja

Interfejs i mechanika

Automat od Yggdrasil na pierwszy rzut oka prezentuje się standardowo. Pięć bębnów i trzy rzędy z symbolami, które tworzą kombinacje wygrywające na 20 Nirvanaliniach. Wydaje się, że to nic nadzwyczajnego jak na dzisiejsze czasy. Mimo wszystko Nirvana kryje w sobie wiele bardzo zajmujących funkcji dodatkowych, które istotnie wpływają na całą rozgrywkę.

Interfejs został graficznie dopasowany do szaty całej produkcji. Przyciski i okna zostały umieszczone na ozdobnej drewnianej desce u dołu ekranu. Oprócz tego pod względem sterowania Nirvana niczym nie wyróżnia się ponad to, co od lat serwuje swoim fanom studio Yggdrasil. Jedna możliwość manipulacji wysokością zakładu – ustawienie wartości monety. Przycisk MAX BET, który uruchamia pojedynczy spin z maksymalnymi ustawieniami i autoplay, gdzie można zaprogramować maszynę na wybraną liczbę obrotów

Nirvana Grafika

Twórcy zdecydowali, że automat Nirvana będzie zapełniał cały ekran. Nie ma tutaj żadnych dodatków graficznych po bokach. Oprócz tego odbiorca otrzymuje bardzo ładny automat z dużymi, kolorowymi i przyjemnymi symbolami. Magiczne stwory wyglądają bardzo ładnie i nastrajają do dalszej zabawy. Całość jest stworzona w stylistyce łączącej animacje dla dzieci i fantastykę. Pomimo tego, że Nirvana ma już kilka lat, wcale tego po niej nie widać. Śmiało można ją umieścić pośród najnowszych produkcji.

Symbole

W grze umieszczono tylko 10 symboli, które można podzielić na 3 główne kategorie:

 •  małej wartości – obrazki przedstawiające znaki pochodzące z kart do gry: caro, trefl, pik, kier;
 • Symbole wyższej wartości – obrazki z magicznymi istotami świata Nirvana – czerwony ptak, niebieski stwór, królik z rogami, zielony wąż;
 • Symbole specjalne – różowy kwiat z napisem Free Spin, zielony kamień z napisem Wild.

Jak widać, pod względem symboli Nirvana nie różni się niczym od najprostszych automatów do gier na rynku gier kasynowych. Wszystko się zmienia, jeśli ktoś przyjrzy się bliżej funkcjom dodatkowym, które stanowią sedno rozgrywki i umożliwiają zdobycie bardzo wysokich wygranych.

Funkcje specjalne

To właśnie dzięki rundom bonusowym gra staje się oryginalna i zajmująca. Nirvana posiada 3 główne motywy, które sprawiają, że gracz wyczekuje tylko, kiedy na ekranie pojawi się mityczna bogini.

 • Wild – reprezentowany przez symbol z zielonym kamieniem, zamienia się w każdy występujący w grze symbol z wyjątkiem Scattera. Kiedy tylko pojawia się na ekranie, można śmiało liczyć, że uda się trafić jakąś ciekawą kombinację.
 • Scatter – już 2 symbole z różowym kwiatem uruchamiają pojedynczy darmowy obrót (w tym wypadku losowo zostaje wybrany jeden z trzech trybów. JeśliYggdrasil Nirvana uda się zgromadzić 3, 4 i 5 Scatterów, można liczyć kolejno na 10 darmowych obrotów, 10 darmowych obrotów + 1000 monet, 10 darmowych obrotów + 5000 monet. Gracz otrzymuje możliwość wyboru jednego z trzech specjalnych trybów, które sprawiają, że wygrane stają się częstsze i są o wiele bardziej atrakcyjne.
  • Wild Seeds – przy każdym obrocie rozmieszcza na bębnach od 2 do 4 symboli Wild.
  • Mega Reel – sprawia, że automat Nirvana na trzech bębnach losuje takie same symbole, co bardzo ułatwia trafienie 5 takich samych symboli.
  • Nudge Reels – po wylosowaniu symboli, przesuwa jednym bębnem w taki sposób, aby umożliwić trafienie wygranej.