Knights Keep

Knights Keep to kolejna interesująca pozycja od SG Gaming. Już od pierwszych chwil rzuca się w oczy niecodzienny format symboli i bębnów, co tylko sprawia, że chce się odkryć wszystkie nowości związane z tą produkcją.

Jak sama nazwa wskazuje, automat nawiązuje do kultury średniowiecza, kiedy to największymi bohaterami byli rycerze kierujący się w swoim życiu honorem. Innymi ważnymi postaciami występującymi w Knights Keep są: król, królowa i nadworny błazen. Oprócz tego można tutaj zapoznać się także z atrybutami króla. Klimat średniowiecza czuć także pod względem graficznym. Tło jest statyczne, ale ma swój urok. Prezentuje zamek na wzgórzu przy pełni księżyca. Wszystko jest dodatkowo spowite mrokiem nocy.

Knights Keep ma już swoje lata (pochodzi z 2012 roku) i niestety coraz bardziej to widać na tle konkurencji. Mimo wszystko warto zapoznać się z tym automatem, ponieważ już wielokrotnie udowadniano, że w grach hazardowych nie liczy się grafika i mnogość opcji, a jakość rozgrywki i możliwość zdobywania dużych nagród. Jeśli o nagrodach mowa, to Knights Keep prezentuje imponujący poziom zwrotu do gracza, który plasuje się na poziomie 96%.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
 Knights Keep

Mechanika i interfejs

To, co przede wszystkim przyciąga uwagę gracza, to niecodzienny format automatu. Twórcy zastosowali tutaj przewróconą piramidę i udostępnili aż 6 bębnów, które od lewej do prawej wyświetlają następującą liczbę symboli: 2, 3, 4, 5, 6, 7. Dzięki takiemu rozłożeniu kombinację z symbolami w Knights Keep można trafiać aż na 192 sposoby.

Pod względem interfejsu gra prezentuje się typowo i nie wybija ponad normy wyznaczone przez wydawcę. Standardowo postarano się o minimalistyczny pasek z przyciskami, które odpowiadają wyłącznie za podstawowe funkcje automatu.

  • Informacje – wyświetla wszystkie najważniejsze wiadomości o Knights Keep. Na stronach kilku kart można dopowiedzieć się o wszystkich symbolach, ich wygranych, funkcjach bonusowych, a także liniach wygrywających.
  • Automatyczna rozgrywka – uruchamia automatyczne losowanie symboli na bębnach na maksymalnie 200 obrotów, z możliwością ustawienia dwóch kryteriów, kiedy gra się zatrzyma.
  • Uruchomienie automatu – podstawowy przycisk, który odpowiada za uruchomienie pojedynczego obrotu automatu.
  • Ustawienie zakładu – dwa przyciski – „+” i „-” odpowiadają za ustawienie wysokości zakładu w Knights Keep, który może wynosić od 0,4 do 200.

Knights Keep Grafika

Pod względem grafiki w produkcji SG Gaming gracz nie uświadczy niczego ponad normę. Proste i statyczne grafiki symboli i tła, które na swoją obronę mają klimat średniowiecza. Wszystkie obrazki zostały narysowane w bardzo ładny sposób, jednak brakuje w nich zastosowania nowoczesnych technologii. Knights Keep prezentuje się lekko archaicznie, ale mimo wszystko, jeśli mowa o średniowieczu, to czego chcieć więcej.scienfic games

Knights Keep Symbole

Wszystkich symboli w grze jest 11. Można je podzielić na trzy podstawowe kategorie, które będą świadczyły o ich wartości podczas rozgrywki. Niektóre z nich wypłacają niewielkie wygrane, inne zapewniają bardzo wysokie lub posiadają funkcje specjalne.

  • Symbole słabiej płatne – w Knights Keep są reprezentowane przez znaki kart do gry: kier, karo, pik i trefl, a także atrybuty króla – koronę i berło. Trafienie kombinacji złożonych z tych symboli nie zapewnia dużych wygranych.
  • Symbole lepiej płatne – są reprezentowane przez popularne postaci rodem ze średniowiecza: błazen, królowa, król i tytułowy rycerz.
  • Symbole specjalne – rycerz i herb z koniem mają specjalne właściwości, które pozwalają zdobywać najlepsze kombinacje.

Funkcje specjalne

Knights Keep jest dość prostą grą pod względem funkcji specjalnych. Twórcy zdecydowali się na zaimplementowanie do swojej produkcji jedynie podstawowych i bardzo dobrze znanych funkcji.

  • Wild – symbol rycerza zamienia się ze wszystkimi symbolami występującymi w grze oprócz Scattera, sprawiając, że trafienie kombinacji wygrywającej staje się o wiele prostsze.
  • Scatter – trafienie przynajmniej 3 ikon z herbem konia w Knights Keep, zaowocuje przyznaniem 5 darmowych zakręceń z pomnożonym dwukrotnie zakładem podstawowym. Kiedy trafi się 4 i 5 Scatterów, gra przyznaje 12 i 25 darmowych zakręceń z mnożnikami wynoszącymi kolejno 10x i 50x. Scatter nie pojawia się na pierwszym bębnie, a w rundzie bonusowej także na ostatnim.