Gems

Kolejna gra spod szyldu SG Gaming to gra o kamieniach szlachetnych – Gems. Na przestrzeni lat utarło się, że automaty do gier i kasyna coś łączy. Obecnie można znaleźć setki automatów o tej tematyce i jednym z nich będzie ta gra. Czy warto po nią sięgać i czy różni się od konkurencji? Zdecydowanie tak. Gra SG Gaming to z jednej strony klasyczny automat do gier, z drugiej jednak posiada aż 4 ekrany, na których losują się symbole. W ten sposób Gems staje się jedną z bardziej oryginalnych produkcji w stawce.

Oprócz tego gra nie wyróżnia się za bardzo, ale to zaleta przy automatach tego typu. Ma być prosto i przyjemnie. Twórcy nie zastosowali tutaj żadnego motywu przewodniego ani niczego innego, co odwracałoby uwagę od zabawy. Co ciekawe, gra Gems została przetłumaczona na język polski, co można uznać za duży ukłon w stronę fanów z Polski.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
gems gems gems slot

Mechanika i interfejs

Już od pierwszych chwil po odpaleniu automatu, widać, że jest oryginalny – posiada 4 ekrany z bębnami i symbolami. Jeden główny – duży i 3 poboczne – mniejsze. Pod względem formatu zapewnia to, co większość gier tego typu – 3 rzędy z pięcioma symbolami. Biorąc pod uwagę wszystkie ekrany, w grze Gems jest 20 bębnów z trzema rzędami symboli. Linii wygrywających na jednym ekranie jest 20, co daje łączną sumę 80 linii na wszystkich ekranach.

Interfejs użytkownika jest niezwykle prosty i został zawarty w małym okienku rogu gry. Posiada zaledwie 4 podstawowe opcje i nic ponadto. Tak jak w większości aspektów Gems i tutaj zdecydowano się na minimalizm.

  • Uruchomienie automatu – podstawowa opcja, która odpowiada za uruchomienie bębnów i losowanie symboli.
  • Ustawienie zakładu – elementarna opcja, dzięki której można zdecydować o wysokości zakładu za pojedynczy obrót bębnami.
  • Pomoc – znak zapytania uruchamia okno ze wszystkim najważniejszymi informacjami o grze Gems. Nagrody za poszczególne kombinacje, wszystkie symbole, funkcje specjalne i linie wygrywające zostały przedstawione w jednym miejscu.
  • Automatyczna rozgrywka – możliwość ustawienia automatycznej rozgrywki do 200 obrotów, z możliwością ustawienia dwóch kryteriów, według których slot się zatrzyma.

Gems Grafika

Pod względem grafiki Gems nie prezentuje niczego ponadprzeciętnego. To po prostu standardowy automat z kamieniami szlachetnymi w roli głównej. Tło jest statyczne i przedstawia diamenty na niebieskim tle. Same kamienie także nie ukazują niczego szczególnego. Biorąc pod uwagę tematykę gry, nie ma się co dziwić, że Gems nie przedstawia niczego specjalnego pod względem wizualnym. W tego typu produkcjach liczy się przede wszystkim grywalność i pomysł na rozgrywkę.scienfic games

Gems Symbole

Wszystkich symboli w grze jest 12 i można je podzielić ze względu na wartość na 3 podstawowe kategorie. Im bardziej wartościowa, tym trudniej jest trafić kombinację z nich złożoną.

  • Symbole słabiej płatne – najsłabiej płatnymi ikonami w Gems są cztery symbole przedstawiające 3 małe kamienie szlachetne. Są to: różowe, niebieskie, fioletowe i pomarańczowe kamienie. Wszystkie symbole tego typu mają identyczną wartość.
  • Symbole lepiej płatne – to pojedyncze, większe kolorowe kamienie. Wśród nich znajdują się następujące symbole w kolejności od najmniej do najbardziej wartościowego: czerwone serce, pomarańczowy, różowy, zielony, niebieski i żółty kamień.
  • Symbole specjalne – Gems posiada dwie podstawowe funkcje specjalne: Wild i Scatter. Pierwszy jest reprezentowany przez ikonę z napisami „GEMS”, drugi to najdroższy z kamieni – diament.

Funkcje specjalne

Gra ma dwie najpopularniejsze funkcje bonusowe i nic ponadto. Wild i Scatter to typowe bonusy w grach tego typu i gracze bardzo sobie cenią ten minimalizm. Doskonale znane promocje w Gems sprawiają, że już od pierwszych chwil można się przy niej bawić jak przy dziesiątkach innych automatów.

  • Wild – symbol z napisami „GEMS” zamienia się ze wszystkimi innymi ikonami występującymi w grze i sprawia, że o wiele łatwiej jest trafić kombinację wygrywającą.
  • Scatter – trafienie przynajmniej 3 symboli diamentów uruchamia rundę z 10 darmowymi spinami. W przypadku trafienia 4 lub 5 Scatterów runda przyjmuje mnożnik wygranych, który wynosi kolejno 2x i 3x.