Emerald City

Emerald City, a właściwie The Wizard of Oz: Road to Emerald City, to zarówno prosty, jak i ciekawy automat spod szyldu SG Gaming. Produkcja stawia na prostotę i nie wykracza poza ramy klasycznego typu slota. Nie znajdzie się tutaj masy zawartości dodatkowej. Wszystko jest w dużym stopniu uproszczone i automat zapewnia to, czego odbiorcy od niego oczekują – bardzo dobrą zabawę

Tematem przewodnim w Emerald City jest kolorowy świat znany z książki „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Można się zatem spodziewać dziwnych, karykaturalnych postaci i kolorowych widoków. Całości dopełnia przyjemna muzyka rodem z filmów familijnych sprzed kilkudziesięciu lat. Z czasem może zacząć nużyć, ale zawsze można wejść w opcje gry i ją po prostu wyłączyć.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
the wizard of oz road to emerald city

Mechanika i interfejs

Już od pierwszych chwil widać, że twórcy chcieli stworzyć grę dla fanów klasycznych slotów. Bębnów w Emerald City jest zaledwie 3 tak jak i rzędów ze znakami. Wszystko to daje 9 linii wygrywających, na których mogą się formować kombinacje z symbolami. Pomimo pójścia w klasykę, twórcy zdecydowali się na wprowadzenie bardzo dużej liczby funkcji bonusowych. Samo odkrywanie wszystkich możliwości może zająć długie godziny. Dzięki temu nie ma mowy o nudzie.

Interfejs w Emerald City jest bardzo minimalistyczny. Został umieszczony na trzech małych deskach pod ekranem z bębnami. Przyciski obsługujące automat zapewniają jedynie podstawowe funkcje odpowiadające za ustawienie i przeprowadzenie rozgrywki.

 • Pomoc – po kliknięciu przycisku ze znakiem zapytania uruchamia się okno ze wszystkimi najważniejszymi informacjami o automacie – symbolach i ich funkcjach, nagrodach za kombinacje i wszystkich funkcjach specjalnych.
 • Automatyczna rozgrywka – możliwość ustawienia automatycznej rozgrywki Emerald City na 10, 50, 100 i 200 obrotów automatu. Dodatkową funkcją jest ustawienie kryteriów, według których gra się zatrzyma.
 • Uruchomienie automatu – standardowy przycisk, uruchamiający pojedynczy obrót gry.
 • Ustawienie zakładu – dwa małe przyciski „-” i „+”, które odpowiadają za ustawienie zakładu od 0,35 do 70.

Emerald City Grafika

Graficznie twórcy Emerald City wcelowali w klimat rodem z książki i filmu fabularnego o Czarnoksiężniku z krainy Oz. Trzeba przyznać, że udało im się to koncertowo. W tle widnieje pejzaż rodem z malowniczego świata, który jest pełen różowych kwiatów i zielonych drzew. Wszystkie kolory są jasne i przyjemne. Postaci w grze są reprezentowane przez prawdziwe zdjęcia z ekranizacji powieści. Jednakże ekran z bębnami prezentuje się zaledwie przyzwoicie. Rozdzielczość obrazków jest odpowiednia, ale niestety odstaje od dzisiejszych standardów.scienfic games

Emerald City Symbole

Symboli w grze jest 6 i wszystkie pełnią inną funkcję w Emerald City.

 • Bar – klasyczny pasek pojawia się w trzech postaciach w Emerald City. Pojedynczego, podwójnego i potrójnego paska. Im więcej pasków w danym symbolu, tym większe nagrody zapewnia za trafienie kombinacji.
 • Siódemka – symbol, który zapewnia o wiele wyższe wygrane niż pasek.
 • Logo gry – trafienie kombinacji wypłaca wysoką wygraną. Symbol dodatkowo ma funkcję Wild i zamienia się ze wszystkimi symbolami, z wyjątkiem drugiego symbolu Wild, emeraldu i mnożnika wygranej.
 • Emerald City – Wild, który zamienia się we wszystkie symbole w grze z wyjątkiem drugiego Wild, mnożnika wygranych i emeraldu.
 • Emerald – odpowiada za uruchomienie gry bonusowej.

Funkcje specjalne

Emerald City na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostą grą, która stawia na minimalizm. Jeśli jednak chodzi o funkcje bonusowe, to ta produkcja bije inne automaty na głowę. Za funkcje dodatkowe odpowiadają tutaj 3 symbole, z których dwa odgrywają rolę Wild.

 • Wild – zamienia się ze wszystkim standardowymi symbolami, znacząco ułatwiając trafienie wygrywającej kombinacji.
 • Emerald – symbol, który uruchamia grę bonusową. Trafienie trzech zielonych kamieni uruchamia koło fortuny ze znanymi postaciami z filmu. Każda z nich zapewnia inną atrakcję. Gracz może trafić na jedną z siedmiu gier pobocznych, które mogą znacząco wpłynąć na wygrane. Może nawet dojść do sytuacji, że gracz będzie po prostu czekał na trafienie 3 kamieni, by zdobyć odpowiadającą mu wygraną. Jedno jest pewne, dzięki tej funkcji automaty nie będzie nudzić przez długie godziny.