Desert Cats

Fani slotów upodobali sobie wszelkie gry, które traktują o starożytnych kulturach. Głównymi bohaterami gry od SG Digital – coraz bardziej popularnej firmy tworzącej oprogramowanie kasynowe – są koty, a te futrzaki kojarzą się głównie z jedną starożytną cywilizacją – Egiptem. To właśnie w kraju faraonów koty były traktowane ze szczególnym szacunkiem, co często oddawano w malowidłach ściennych staroegipskich budowli. Desert Cats na pierwszy rzut oka wydaje się standardowym automatem, ale posiada kilka ciekawych rozwiązań, które z pewnością zainteresują wiele osób. Warto zaznaczyć, że twórcy zaimplementowali do gry specjalną funkcję, dzięki której można zdobyć wygraną o wysokości maksymalnej 2000-krotnie większej niż nominalny zakład. Coś takiego potrafi zadziałać na wyobraźnię niemal każdej osoby.

Slot Desert Cats to bardzo ładny automat, który przykuwa uwagę odbiorcy mocno nasyconymi barwami, prezentującymi przedmioty, postaci związane z kulturą egipską i przede wszystkim koty, które odgrywają tutaj kluczową rolę. Ścieżka dźwiękowa jest spokojna i klimatyczna.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
desert cats slot

Mechanika i interfejs

Pod względem mechaniki Desert Cats znacząco różni się od innych popularnych slotów. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie, ale posiada aż 7 bębnów, na których znajdują się 4 rzędy z symbolami. Dodatkowo w grze występują symbole zajmujące więcej miejsca, co może znacząco wpływać na rozgrywkę i szansę trafienia kombinacji wygrywającej. Wszystkich linii wygrywających w Desert Cats jest aż 50, więc tak naprawdę cały czas na ekranie może się dziać coś ciekawego.

Interfejs jest mały i prosty. Posiada tylko kilka przycisków służących za obsługiwanie gry. Zrezygnowano z licznych możliwości edycji obstawienia i oddano graczom możliwość ustawienia zakładu jedynie poprzez ustawienie stawki. Na dole ekranu znajduje się mały pasek z pięcioma przyciskami, które odpowiadają za całą zabawę w Desert Cats.

  • Znak zapytania – po kliknięciu tego przycisku uruchamia się okno ze wszystkimi informacjami o symbolach. Nagrodach za kombinacje i wszystkimi liniami wygrywającymi.
  • Automatyczna rozgrywka – możliwość ustawienia automatycznej rozgrywki na 10, 50, 100 i 200 obrotów gry, z możliwością ustawienia kryteriów, kiedy gra się zatrzyma.
  • Uruchomienie automatu – najważniejszy przycisk w Desert Cats, odpowiada za rozpoczęcie rozgrywki. Jedno kliknięcie uruchamia pojedyncze losowanie symboli na bębnach automatu.
  • Ustawienie wartości zakładu – dwa malutkie przyciski, które odpowiadają za zwiększenie i zmniejszenie zakładu, którego wartość może wynieść od 0,5 do 100 za jedno uruchomienie bębnów.

Desert Cats Grafika

Pod względem graficznym Desert Cats prezentują się bardzo dobrze. Kolory są trochę przejaskrawione, ale mają swój urok w połączeniu z tematyką gry. W tle widać pustynie z rozgwieżdżonym niebem poza horyzontem. Wszystko jest spowite specyficzną, tajemniczą mgłą. Symbole zostały utrzymane w stylistyce, która stara się trzymać na granicy między realizmem a animacją. Znaki zostały wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i wyglądają przepięknie. Tło bębnów, wraz z najmniej wartymi symbolami z kolei prezentują się przeciętnie.scienfic games

Desert Cats Symbole

W grze Desert Cats występuje 12 symboli, które można podzielić na trzy różne kategorie, z których każda będzie się różniła prezencją samej ikony, wartością i specjalnymi możliwościami.

  • Standardowe symbole słabo płatne – ikony są reprezentowane przez 10, Q, A, K, J a wygrane, które można za nie zdobyć, wynoszą od 1 do 15-krotności zakładu w zależności czy trafiło się 3-7 symboli na jednej linii.
  • Symbole lepiej płatne w Desert Cats – symbole są reprezentowane przez obrazki nawiązujące do starożytnego Egiptu i są o wiele lepiej opłacane od powyższych. Należą do nich: kobieta, złota głowa kota, statuetka czarnego kota, głowa faraona, kamienna tabliczka i amulet ankh.
  • Symbole specjalne – specjalne ikony, które mają właściwości umożliwiające całkowitą zmianę rozgrywki. Są to Wild i Scatter, które są reprezentowane kolejno przez złotą głowę zwykłego kota i głowę lwa z rubinem.

Funkcje specjalne

W grze Desert Cats występują dwie podstawowe funkcje specjalne:

  • Wild – złota głowa kota zastępuje wszystkie występujące w grze symbole z wyjątkiem Scattera, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo trafienia kombinacji wygrywającej.
  • Scatter – trafienie 3, 4 lub 5 głów lwa z rubinem uruchamia rundę z bezpłatnymi obrotami, których liczba wynosi kolejno 5, 15, 50.

Dodatkowo w Desert Cats występują jackpoty przyznawane za trafienie odpowiedniej liczny symboli z rubinami. Maksymalna nagroda wynosi aż 2000-krotność nominalnego zakładu.