Coins of Egypt

Starożytny Egipt od zawsze fascynował ludzi. To w końcu cywilizacja, która wiele tysięcy lat temu osiągnęła wyższy poziom, niż jakikolwiek inny starożytny lud na Ziemi. Egipt to monumentalne budowle i ogromne bogactwo. Dodatkowo niezwykle intrygująca mitologia, która odcisnęła swoje piętno na wielu religiach świata. Coins of Egypt, to kolejne podejście do slotów o tematyce starożytnego Egiptu. Tym razem firma NetEnt skupiła się na mitologii, prezentując swoją produkcję w bardzo interesujący, mistyczny sposób.

Już od pierwszych chwil widać, że produkcja Coins of Egypt pochłonęła dużo czasu i środków. Cała gra prezentuje się przepięknie i intrygująco. Wszystko zostało tutaj zrealizowane z rozmachem. Piękne grafiki, symbole i dopracowane funkcje dodatkowe. Wszystko zostało okraszone klimatyczną egipską ścieżką dźwiękową. Współczynnik zwrotu pieniędzy do gracza wynosi tutaj imponujące 96,9%, co stawia grę na samym szczycie. Dzięki temu wszystkiemu śmiało można stwierdzić, że Coins of Egypt to najwyższa klasa światowa wśród automatów do gier.

Wildjackpots200% do 200 PLN + 30 free spinów
Hojne bonusy
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
Nomini200% do 200 PLN
Atrakcyjne promocje
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja
betsson100% do 500 PLN
Dużo gier
Polska wersja językowa
Zagraj Tutaj
Recenzja

Coins of Egypt Interfejs

Coins of Egypt to standardowy slot, który posiada 5 bębnów, na których wyświetla się po 3 symbole. Linii wygrywających jest tutaj 20. Wszystko to klasyfikuje coins of egyptautomat wśród najpopularniejszej grupy slotów, dlatego jest skierowany dla większości graczy. 

Interfejs to klasyczna nowoczesna wersja od firmy NetEnt. Coins of Egypt pozwala graczom na ustawienie dwóch opcji określających wysokość zakładu. Wartość monety można wyznaczyć w przedziale od 0,01 do 1,00. Dodatkowo można ustalić poziom zakładu (od 1 do 10). Jeśli ktoś lubi od czasu do czasu spróbować szczęścia o większym ryzyku, może kliknąć MAX BET, a uruchomi się pojedynczy obrót z maksymalnymi ustawieniami zakładu. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników udostępniono możliwość programowania Coins of Egypt na nawet 1000 obrotów z pięcioma warunkami, kiedy gra się zatrzyma. Pasek interfejsu został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najbardziej wpasował się do każdej produkcji i nie zakrywał więcej niż potrzeba, dlatego jest transparentny i minimalistyczny, co jest uniwersalnym pomysłem.

Grafika

Graficznie produkcja prezentuje się ponadprzeciętnie. Coins of Egypt posiada piękne animowane tło utrzymane w klimacie Starożytnego Egiptu. Ekran maszyny został umieszczony na fasadzie świątyni, przed którą stoją Anubis i Horus – jedni z najważniejszych bogów egipskich. Modele postaci zostały wykonane z dbałością o szczegóły i na wszystko patrzy się z przyjemnością.

Symbole

Symbolami w Coins of Egypt są ikony, które mogą się kojarzyć tylko ze starożytnym Egiptem. Nie ma tutaj standardowych slotów z literkami i numerami, zamiast tego zdecydowano się na stworzenie oryginalnych skarabeuszy wyglądających jak kamienie szlachetne. Prezentują się następująco (od najmniej do najbardziej wartościowych): fioletowy, niebieski, zielony, żółty, czerwony. Droższe symbole są reprezentowane przez bogów i inne postacie wiązane ze starożytnym Egiptem. Na bębnach gry można natrafić na: fioletowego skorpiona, Anubisa, faraona, Kleopatrę. Najdroższym symbolem jest tutaj tajemnicza postać ze złotymi skrzydłami. Dodatkowo w Coins of Egypt można wyróżnić kilka symboli specjalnych: Wild – złoty skarabeusz, złota moneta z faraonem, Scatter – kamień z krążącymi złotymi kręgami, 3 pieczęcie skrzyń.

Funkcje specjalne

W grze można natrafić na kilka interesujących wydarzeń, które z pewnością sprawią, że gra stanie się jeszcze przyjemniejsza. Coins of Egypt posiada kilka Coins of Egyptstandardowych opcji bonusowych, które zostały zaprezentowane w nietypowy sposób:

  • Wild – zastępuje wszystkie symbole w grze z wyjątkiem Scattera, pieczęci skrzyń i monet faraona, jednocześnie zwiększając szansę na trafienie wygrywającej kombinacji.
  • Scatter – kiedy na ekranie pojawią się 3 symbole z kamieniem i złotymi kręgami – uruchamia się runda bonusowa z darmowymi spinami. Pojawiają się 3 skrzynie ze skarbem i zadaniem gracza, jest odkryć jak największą nagrodę. Trafienie na monety faraona zwiększa wartość nagrody ze skrzyń. Żeby otworzyć skrzynię, należy gromadzić specjalne pieczęcie. Na końcu rozgrywki z darmowymi spinami Coins of Egypt nagradza w adekwatny sposób do tego, ile udało się zgromadzić monet i pieczęci.
  • Monety faraona – na bębnach gry mogą pojawiać się specjalne monety z wizerunkiem faraona. Jeśli uda się trafić wygrywającą kombinację, to zwiększają one wygraną.